Kotły gazowe...


  

  Program gazowych kotłów grzewczych marki Viessmann jest w stanie sprostać wszystkim wymaganiom dotyczącym niezawodnego i oszczędnego ogrzewania. Niniejszy prospekt zapozna Państwa z naszymi urządzeniami i przekaże wiele dodatkowych informacji o nowoczesnych systemach grzewczych.

Po uwzględnieniu całkowitych kosztów inwestycji, przy dzisiejszych cenach energii technika kondensacyjna stanowi najbardziej opłacalną alternatywę. Gazowe kotły kondensacyjne firmy Viessmann wyjątkowo efektywnie zamieniają spalany gaz ziemny w ciepło. Z uwagi na to, że jest już możliwe stosowanie domieszek paliw biogenicznych, np. biogazu ziemnego, technika kondensacyjna ma przed sobą pewną przyszłość.

  Inwestując dzisiaj w nowoczesne urządzenia kondensacyjne uzyskujecie Państwo znaczne oszczędności na kosztach ogrzewania oraz efektywnie przyczyniacie się do trwałej ochrony klimatu, poprzez unikanie niepotrzebnej emisji CO2. Z uwagi na to, że jest już możliwe stosowanie domieszek paliw biogenicznych, np. biogazu ziemnego, technika kondensacyjna ma przed sobą pewną przyszłość.

Inwestując dzisiaj w nowoczesne urządzenia kondensacyjne uzyskujecie Państwo znaczne oszczędności na kosztach ogrzewania oraz efektywnie przyczyniacie się do trwałej ochrony klimatu, poprzez unikanie niepotrzebnej emisji CO2.

Vitopend 100-WVitopend_100-W.html
Vitosolar 300-FVitosolar_300-F.html
Vitodens 100-WVitodens_100-W.html
Vitola 200Vitola_200.html
Vitorond 100Vitorond_100.html
[ Wstecz ]OFERTA.html
[ Wstecz ]OFERTA.html

  Jeśli planują Państwo budowę nowego domu lub modernizację obecnego, należy wcześniej zaplanować odpowiednią do potrzeb instalację grzewczą.

Mogą Państwo zaoszczędzić sporo pieniędzy, jeżeli przy wyborze kotła grzewczego wcześniej zostanie określone rzeczywiste zapotrzebowanie budynku na ciepło. W zakresie małej mocy program produkcji proponujemy gazowe kotły kondensacyjne od 3,8 do 105 kW. Od małego mieszkania, aż po dom wielorodzinny. Przy zastosowaniu wydajnych, gazowych kotłów kondensacyjnych ogrzewanie jest szczególnie ekonomiczne – dzięki niewielkim kosztom inwestycji i niskiemu zużyciu paliwa.

Szacunkowe koszty zużycia gazu ziemnego i kosztów ogrzewania określono dla budynku jednorodzinnego o przeciętnej izolacji cieplnej, w którym modernizowany jest system grzewczy. Powierzchnia ogrzewana budynku 140 m2, rok budowy 1980, zużycie gazu ziemnego przez stary kocioł 3570 m3/rok, koszty ogrzewania przy cenie jednostkowej gazu ziemnego 2,00 PLN/m3 wynoszą 7150 PLN/rok.


  1. *Oszczędności kosztów ogrzewania dla okresu 15 lat określono przy założeniu 7-procentowego wzrostu cen paliw rocznie

** Zmniejszenie emisji CO2 określono dla okresu 15 lat

   Decydując się na gazowy kocioł kondensacyjny zawsze postąpią Państwo słusznie. Przemawiają za tym liczne argumenty:

  1. Punktorwysoka niezawodność

  2. Punktordługi okres użytkowania

  3. Punktorkomfortowe ciepło ogrzewania i przygoto- wanie ciepłej wody użytkowej

  4. Punktorniskie koszty ogrzewania

  5. Punktorperfekcyjnie skojarzenie z techniką solarną

Powierzchnia grzewcza Inox-Radial.

   Kotły kondensacyjne firmy Viessmann wykorzystują prawie całe ciepło zawarte w spalinach i zamieniają je w użyteczne ciepło grzewcze. Wyposażone są w wymienniki cie- pła Inox-Radial z nierdzewnej stali szlachetnej, które przed odprowadzeniem spalin do komina schładzają je do tego stopnia, że zawarta w nich para wodna ulega ukierunkowanej kondensacji, a uwolnione ciepło odprowadzane jest dodatkowo do systemu grzewczego. Dzięki tej technologii kotły kondensacyjne osiągają znormalizowaną sprawność do 109 procent i są szczególnie energooszczędne. Ta zasada funkcjonowania nie tylko oszczędza cenną energię, lecz również chroni środowisko naturalne poprzez znaczną redukcję emisji CO2.

Niezależnie od tego, jaki wybiorą Państwo sposób ogrzewania – w każdym przypadku zaoszczędzą Państwo dużo pieniędzy! Poniższe przykłady wyraźnie pokazują, jakie mają Państwo możliwości dzięki programowi gazowych kotłów grzewczych marki Viessmann:

   Wszystkie gazowe kotły kondensacyjne marki Viessmann są dziś wyposażone w powierzchnię wymiany ciepła Inox-Radial z nierdzewnej stali szlachetnej. Ta niezniszczalna technika zapewnia wysoką sprawność wynoszącą 109 procent

i wyróżnia się długim czasem użytkowania oraz niezawodnym i efektywnym funkcjonowaniem. Powierzchnia wymiany ciepła Inox-Radial ze stali szlachetnej w połączeniu z palnikiem gazowym MatriX jest gwarantem wysokiej efektywności energetycznej i długotrwałego wysokiego komfortu ciepła. Ponadto technika ta pozwala na zaoszczędzenie kosztów ogrzewania i bezkompromisowo minimalizuje emisje szkodliwych substancji. Gazowe urządzenia kondensacyjne marki Viessmann, dzięki układowi kontroli i regulacji spalania Lambda Pro Control, są zaprojektowane już dla potrzeb przyszłych standardów, ponieważ mogą być zasilane różnymi rodzajami gazu, również z domieszką biogazu.

Vitotrol 300 jest nowym, komfortowym, zdalnie sterowanym regulatorem kotła grzewczego dla każdego pomieszczenia Państwa domu.

Palnik gazowy MatriX odporny na duże obciążenia termiczne.


  Vitocom 100

  Vitocom 100 to proste w obsłudze rozwiązanie do zdalnego nadzoru i regulacji Państwa kotła za pomocą telefonu komórkowego. Tego typu zdalne sterowanie jest idealne dla budynków jedno- i dwurodzinnych, ale także dla domków letniskowych i weekendowych, które nie są stale zamieszkałe. Dojeżdżając do nich włączają Państwo przez telefon komórkowy ogrzewanie i nastawiają żądaną temperaturę. Łatwiej i oszczędniej już się chyba nie da.


  Vitohome 300

  Vitohome 300 jest idealnym rozwiązaniem centralnej automatyki domowej. Nastawiają Państwo dla każdego pomieszczenia konkretną temperaturę i grzeje się już tylko tam, gdzie jest to konieczne i wymagane.

  Vitohome 300 od samego początku jest prosty w obsłudze. Komunikacja pomiędzy komponentami systemu odbywa się drogą radiową. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku rozbudowy ponieważ nie trzeba układać żadnych przewodów. Również w przypadku ogrzewania nie ma potrzeby kosztownej wymiany sprzętu.

  System bazuje na europejskim standardzie komunikacji KNX. Umożliwia to jego bezproblemową rozbudowę o dalsze funkcje – również w przyszłości. W specjalistycznym sklepie ze sprzętem elektrycznym znajdą Państwo do tego celu takie komponenty jak czujniki zamknięcia okna, czujniki dymu, systemy sterowania światłem i żaluzjami. Pozwala to na symulację obecności i przełączanie awaryjne. W efekcie uzyskujemy nie tylko większy komfort, ale również i większe bezpieczeństwo.

Vitorond 111Vitorond_111.html
Vitopend 100-WVitopend_100-W.html