Vitocal 222-S


  Kompaktowa centrala grzewcza z pompą ciepła powietrze/woda typu split, ze zintegrowanym pojemnościowym podgrzewaczem c.w.u.

  Pompy ciepła typu split podzielone są na cichą jednostkę wewnętrzną skąd dystrybuowane jest ciepło oraz jednostkę zewnętrzną, przez którą przepływa powietrze. Unika się w ten sposób kłopotliwych i kosztownych przejść przez ściany i prowadzenia kanałów powietrza. Takie pompy ciepła nadają się doskonale do ogrzewania lub do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń w nowych i modernizowanych budynkach.

Vitocal 222-S zabudowano podgrzewacz o pojemności 170 litrów (bez funkcji solarnej).

Centrale grzewcze są zmontowane fabrycznie i gotowe do podłączenia. Oprócz podgrzewacza c.w.u. zawierają elementy układu hydraulicznego co znacznie redukuje nakłady na inwestycję i ryzyko ich uszkodzenia przy montażu.

[ Wstecz ]pompy_ciepa.html

  Przegląd zalet:

 1. PunktorAtrakcyjna cenowo pompa ciepła split powietrze/woda o mocach grzewczych od 3,0 do 10,6 kW (powietrze 2°C/woda 35°C w nominalnym punkcie pracy)

 2. PunktorSprężarka z inwerterem umożliwia dokładne dopasowanie mocy do zapotrzebowania na ogrzewanie wzgl. chłodzenie

 3. PunktorNiskie koszty eksploatacji, dzięki wysokiej wartości COP (COP = Coefficient of Performance) wg EN 14511: do 4,6 (powietrze 7°C/woda 35°C) i do 3,5 (powietrze 2°C/woda 35°C)

 4. PunktorMaksymalna temperatura zasilania: do 55°C przy temperaturze zewnętrznej –15°C (ze zredukowaną mocą)

 5. PunktorWysoki komfort korzystania z c.w.u. ze zintegrowanego podgrzewacza o pojemności 170 litrów

 6. PunktorKomfortowe ogrzewanie i chłodzenie (odwrócona praca pompy ciepła)

 7. PunktorWysoka efektywność pod obciążeniem częściowym, dzięki modulacji mocy sprężarki

 8. PunktorNieznaczny poziom ciśnienia akustycznego jednostki zewnętrznej, dzięki regulacji obrotów wentylatora i sprężarki

 9. PunktorZbędne zabezpieczenie przed mrozem, gdyż na zewnątrz są tylko przewody obiegu czynnika chłodniczego.

 10. PunktorŁatwy w obsłudze regulator Vitotronic 200 z menu tekstowym i wyświetlaczem graficznym

 11. PunktorNiewielkie koszty inwestycji

 12. PunktorŁatwy i niedrogi montaż i instalowanie, bez dużych przebić w ścianach


Wszelkie zapytania proszę przesyłać na podany poniżej adres:

e-mail: viessmann@tgms.pl


Pompa Vitocal 222-S jest do nabycia w naszym sklepie internetowym.

[ Wstecz ]pompy_ciepa.html

  Kompaktowe jednostki wewnętrzne.

  Ponadczasowe wzornictwo i kompaktowa budowa pozwalają ustawić jednostkę wewnętrzną w pomieszczeniach mieszkalnych lub gospodarczych. W urządzeniu, na powierzchni do ustawienia zaledwie 60×68 cm, zabudowany został wymiennik ciepła, podgrzewacz c.w.u., pompa obiegowa, zawór przełączający, naczynie przeponowe i grupa bezpieczeństwa, elektryczny podgrzewacz przepływowy i regulator Vitotronic 200.

Wyświetlacz regulatora pompy ciepła Vitotronic 200

Vitocal 222-S

jednostka wewnętrzna

  Regulator pompy ciepła.

  Vitotronic 200 ma logiczną i łatwo zrozumiałą budowę. Duży podświetlany i kontrastowy wyświetlacz graficzny jest łatwy do odczytania i umożliwia także wyświetlanie charakterystyk grzania i chłodzenia. Przy podłączonej instalacji solarnej można również odczytać ile ciepła dostarczyły kolektory.

Vitocal 222-S

jednostka zewnetrzna

  Efektywne i ekonomiczne.

  Pompy ciepła typu split pracują szczególnie ekonomicznie. Modulowana moc grzewcza (i chłodnicza) pompy ciepła zapewnia płynne dopasowanie ilości wytwarzanego ciepła do zapotrzebowania budynku na ciepło przy zmieniających się temperaturach zewnętrznych. Dzięki temu, pompa ciepła pracuje szczególnie efektywnie przy obciążeniu częściowym, dostarczając zawsze tylko tyle ciepła ile potrzebuje budynek do jego komfortowego ogrzania