Vitocal 200-S


  Pompa ciepła Vitocal 200-S ekonomicznie wykorzystuje ciepło z otaczającego nas powietrza. Nadaje się zarówno do obiektów nowych, jak i modernizowanych. Można ją bez problemu łączyć z istniejącymi urządzeniami i systemami grzewczymi.


System ogrzewania i chłodzenia z jednostką wewnętrzną i zewnętrzną.

  Pompa ciepła Vitocal 200-S dostępna jest jako czysty, alternatywny system grzewczy, lub też jako instalacja do ogrzewania i chłodzenia. Vitocal 200-S wykorzystuje ciepło zawarte w powietrzu atmosferycznym. Odporna na wpływy atmosferyczne jednostka zewnętrzna jest elastyczna w wyborze miejsca zainstalowania, a kompaktowe wy- miary pozwalają montować ją łatwo także na ścianach zewnętrznych. Możliwe jest także ustawienie wolnostojące, obok domu lub na dachu płaskim.

[ Wstecz ]pompy_ciepa.html

  Przegląd zalet:

  1. PunktorAtrakcyjna cenowo pompa ciepła powietrze/woda o mocy grzewczej od 3,0 do 10,6 kW (powietrze 2°C/woda 35°C w znamionowym punkcie pracy)

  2. PunktorRegulacja mocy i inwertor DC, zapewniający wysoką efektywność przy obciążeniach częściowych.

  3. PunktorNiskie koszty eksploatacji, dzięki wysokiemu współczynnikowi efektywności COP (Coefficient of Performance) wg EN 14511: do 4,6 (powietrze 7°C/woda 35°C) wzgl. do 3,5 (powietrze 2°C/woda 35°C).

  4. PunktorMaksymalna temperatura zasilania: do 55°C przy temperaturze zewnętrznej -15°C.

  5. PunktorOdporna na wpływy atmosferyczne jednostka zewnętrzna z parownikiem, sprężarką, zaworem rozprężającym i wentylatorem.

  6. PunktorJednostka wewnętrzna z energooszczędną pompą obiegową (klasa energetyczna A), wymiennikiem ciepła, trójdrożnym zaworem przełączającym, grupą bezpieczeństwa i regulatorem, a w wersji ogrzewanie/chłodzenie
    (typ AWB-AC) – ze zintegrowanym elektrycznym podgrzewaczem przepływowym wody grzewczej.

  7. PunktorŁatwy w obsłudze regulator pomp ciepła Vitotronic 200 z wyświetlaczem tekstowo-graficznym.

  8. PunktorKomfortowa wersja z odwracalnym obiegiem, umożliwiająca ogrzewanie i chłodzenie (typ AWB-AC).
Wszelkie zapytania proszę przesyłać na podany poniżej adres:

e-mail: viessmann@tgms.pl


Pompa Vitocal 200-S jest do nabycia w naszym sklepie internetowym.

[ Wstecz ]pompy_ciepa.html

  Jednostkę wewnętrzną instaluje się, jak każde inne urządzenie grzewcze, w kotłowni lub pomieszczeniu gospodarczym domu. Zawiera ona niezbędną hydraulikę, wymiennik ciepła, energooszczędną pompę obiegu grzewczego i trójdrożny zawór przełączający, dla komfortowego zaopatrzenia w wodę grzewczą i c.w.u. W Vitocal 200-S typ AWB-AC zabudowany jest dodatkowo trzystopniowy elektryczny podgrzewacz przepływowy.

Wyświetlacz regulatora pompy ciepła Vitotronic 200

Vitocal 200-S jednostka zewnętrzna

Vitocal 200-S jednostka wewnętrzna

  Latem system Vitocal 200-S, typ AWB-AC można używać także do chłodzenia pomieszczeń. Może on w tym celu współpracować z konwektorami wentylatorowymi lub ogrzewaniem podłogowym.


  Efektywna i ekonomiczna.

  Vitocal 200-S pracuje szczególnie ekonomicznie przy obciążeniach częściowych. Urządzenie wykorzystuje przy tym w pełni zalety inwertera DC. W trybie pracy modulowanej dopasowuje on dokładnie moc sprężarki do aktualnego zapotrzebowania na ciepło, utrzymując pożądaną temperaturę.

  Przy modernizacji ogrzewania pompa ciepła w układzie „split” nadaje się doskonale do efektywnej współpracy z obecnym źródłem ciepła, pokrywając większą część zapotrzebowania na ciepło budynku.


   Cicha praca z regulowanymi obrotami.

  Modulowana praca pompy ciepła Vitocal 200-S eliminuje jej ciągłe włączanie i wyłączanie. Wentylator i sprężarka z silnikami o regulowanych obrotach są przy tym wyraźnie cichsze niż przy ciągłej pracy na najwyższym stopniu obrotów.


  Komfortowy regulator Vitotronic.

  Firma instalacyjna i użytkownik instalacji w równym stopniu czerpią korzyści z prostego w obsłudze regulatora Vitotronic 200. Regulator obsługiwany w technice menu jest zbudowany logicznie i przejrzyście.
Duży wyświetlacz jest podświetlany, z kontrastowym obrazem i łatwy do odczytania. Funkcja pomocy podpowiada co należy zrobić. Graficzny interfejs regulatora służy także do przedstawiania charakterystyk ogrzewania i chłodzenia. Regulator może także łatwo sterować dodatkowymi urządzeniami z programu Viessmann. W razie potrzeby można jednostkę obsługową regulatora zamontować na cokole ściennym w innym pomieszczeniu

  Obszerny serwis Viessmann.

  Ponieważ jednostka wewnętrzna i zewnętrzna łączone są przewodami obiegu chłodniczego montażu może dokonać specjalista z odpowiednimi uprawnieniami. Uruchomienia instalacji dokonać może Serwis Techniczny Viessmann.

  Viessmann uzupełnia kompletny program.

  Vitocal 200-S jest uzupełnieniem kompletnego programu firmy Viessmann, oferującej indywidualne rozwiązania w ramach efektywnych systemów dla wszystkich obszarów zastosowań i wszystkich nośników energii. Firma Viessmann dostarcza wszystkie elementy i systemy z jednej ręki.