Vitocal 160-A


  Pompa ciepła powietrze/woda dla ogrzewania ciepłej wody użytkowej, i dodatkową funkcją

  współpracy z kolektorami słonecznymi.

   Pompa ciepła jest idealnym rozwiązaniem w instalacjach z kotłem gazowym lub olejowym. Znacznie obniża zużycie tradycyjnego paliwa gdyż wykorzystuje darmową energię ze środowiska naturalnego, pozwala również w większym stopniu uniezależnić się od paliw kopalnych.

  Pompa ciepła do ogrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.)

  Pompa Vitocal 160-A ogrzewa ciepłą wodę użytkową oszczędzając energię i koszty. Jako źródło ciepła wykorzystuje ona znajdujące się już we wnętrzu budynku ciepłe powietrze. Vitocal 160-A nadaje się do stosowania zwłaszcza tam, gdzie występuje nadmiar ciepła. Pompa ta może być użytkowana całkowicie niezależnie od innych generatorów ciepła.

  Kompaktowa stacja ciepłej wody użytkowej wykorzystuje ciepło otoczenia.

  Kompaktowa pompa ciepła Vitocal 160-A wyposażona jest we wszystkie komponenty, które są niezbędne do efektywnego i zajmującego niewiele miejsca ogrzewania c.w.u.. Wraz z modułem pompy ciepła (moc 1,52 kW, współczynnik efektywności COP 3,54 przy temperaturze powietrza 15°C i temperaturze wody 45°C) w jednej obudowie zintegrowany jest zasobnik o pojemności 285 litrów, grzałka elektryczna i regulator. Prosty w obsłudze regulator z dużym wyświetlaczem pozwala na wygodne nastawianie różnych programów. Niezależnie od tego, czy będzie to ogrzewanie c.w.u., tryb pracy ciągłej czy też stan gotowości – różne funkcje wybierane są za pomocą kilku klawiszy.

  Dodatkowa korzyść z chłodzenia pomieszczenia lub kontrolowanej wentylacji mieszkania.

  Pompa ciepła Vitocal 160-A w wersji na powietrze recyrkulacyjne wykorzystuje powietrze bezpośrednio z pomieszczenia, w którym została zabudowana. W wersji na powietrze wylotowe zasysa ona poprzez kanały ciepłe powietrze wylotowe z innych pomieszczeń, np. z łazienki, WC i kuchni. Z zassanego powietrza pobierana jest część ciepła, dzięki któremu pompa ciepła uzyskuje wyższy poziom temperatury i ogrzewa wodę. 

  Pompa ciepła w wersji na powietrze recyrkulacyjne oddaje następnie schłodzone i osuszone powietrze do pomieszczenia,
w którym się znajduje. Takim pomieszczeniem może być np. piwnica lub winiarnia. W przypadku pompy ciepła w wersji na powietrze wylotowe powietrze jest odprowadzane przez specjalny kanał na zewnątrz budynku. W połączeniu z otworami doprowadzającymi powietrze, które zapewniają dopływ świeżego powietrza z zewnątrz do pomieszczeń mieszkalnych, pompa Vitocal 160-A staje się głównym komponentem kontrolowanej wentylacji mieszkania. Dzięki temu nadaje się więc również do modernizacji.


  Niższe koszty dzięki energii solarnej.

  Obie wersje mogą być dostarczane ze zintegrowanym wymiennikiem ciepła solarnego i regulatorem solarnym. Dzięki podłączeniu kolektora płaskiego (o powierzchni do 6 m2) lub kolektora próżniowego rurowego (o powierzchni do 3 m2) darmowa energia słoneczna może być wykorzystana również do ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Zmniejszy to dodatkowo koszty eksploatacji.


  Wystarczy gniazdo wtykowe 230 V

  Pompa ciepła Vitocal 160-A dostarczana jest w postaci zmontowanej. Po ustawieniu, podłączeniu rur wodociągowych i odpływu wody kondensacyjnej oraz po włożeniu wtyczki do gniazda 230V – pompa ciepła w wersji na powietrze recyrkulacyjne jest gotowa do pracy.

  Kompaktowa pompa ciepła do ogrzewania c.w.u. Vitocal 160-A może być użytkowana całkowicie niezależnie od innych generatorów ciepła.

[ Wstecz ]pompy_ciepa.html

Koszt podgrzania PLN brutto 300 litrów c.w.u.

  Przegląd zalet:


  1. PunktorAtrakcyjna cenowo pompa ciepła do ogrzewania c.w.u. na powietrze recyrkulacyjne lub powietrze wylotowe, opcjonalnie z umieszczonym wewnątrz wymiennikiem ciepła solarnego i regulatorem solarnym do przyłączenia kolektorów płaskich i rurowych

  2. PunktorStrumień powietrza do 250 m3/godz.

  3. PunktorPojemność zasobnika c.w.u. 285 litrów, zasobnik pokryty specjalną powłoką emaliowaną

  4. PunktorŁatwe uruchomienie dzięki gotowemu do podłączenia okablowaniu i wstępnie nastawionemu regulatorowi

  5. PunktorPompa ciepła do ogrzewania ciepłej wody użytkowej w trybie pracy pompy ciepła do 55°C

  6. PunktorZ wbudowaną grzałką elektryczną (1,5 kW) dla temperatur ciepłej wody użytkowej do 65°C

  7. PunktorW wersji na powietrze wylotowe z elementami doprowadzającymi powietrze – do kontrolowanej wentylacji nawiewnej i wywiewnej powierzchni mieszkalnej do 200 m2Wszelkie zapytania proszesyłać na podany poniżej adres:

e-mail: viessmann@tgms.pl


Pompa Vitocal 160-A jest do nabycia w naszym sklepie internetowym.

[ Wstecz ]pompy_ciepa.html